Zuzanna

Najlepsze kasztany są na placu Pigalle – zagajał mój trener. Na co nasza klubowa koleżanka Zuzanna musiała odpowiedzieć, że – lubi je tylko jesienią.

Lubię jesień, podobnie jak słuchać smutnych piosenek i gdy Rocky wciąż stoi mimo nawałnicy ciosów. Jesienią poznałem swoją żonę, jesienią wzięliśmy ślub i jesienią pobiegnę w swoim pierwszym maratonie.

Maratończyków na żywo miałem okazję oglądać pierwszy raz, jako 12 latek, jesienią roku 1999 przy okazji Maratonu Odrzańskiego. Sklasyfikowano 138 osób, zwycięzca złamał 2:30, natomiast ostatnia zawodniczka przybiegła po 5 godzinach. Myślałem o tych ludziach trochę jak o wariatach/kosmitach/herosach/i jeszcze raz wariatach (niepotrzebne skreślić). Dziś sam jestem u progu maratońskiego debiutu, idzie jesień, zapach liści coraz wyraźniej unosi się w powietrzu. Taktyka na bieg zmienia się średnio raz na dobę, podobnie jak nastawienie. Zewsząd atakują internetowe artykuły o tym, żeby przed samym startem nie zmarnować miesięcy przygotowań. Co jeść, czego nie jeść. Rozstaw punktów żywieniowych na trasie. Zaplanuj dojazd. Przetestuj żele. Pamiętaj o regeneracji. Sen. Kompresja. Kompresja. Sen. Zaklej sutki. Kup wazelinę…

10441159_10202705550838265_1436713652989580359_n
Maniacka 2015, czyli po roku powrót do Poznania

Już dawno nie czułem formy o tej porze roku. Tym razem jest inaczej, chyba mogę powiedzieć, że – J23 znowu nadaje. Fajnie byłoby zebrać wszystkie owoce z letniego treningu. Oby nic z koszyka nie wypadło na ziemię.

Czego i sobie i wam życzę na tę nadchodzącą drugą część sezonu!

2 myśli na temat “Zuzanna

Dodaj własny

    1. Za szybko 🙂 Bardziej w 2:55 będę się starał celować. Chociaż z drugiej strony sprawa jest rozwojowa, koncepcje się zmieniają kilka razy na tydzień 🙂

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: