Trening w plecy?

W 1998 roku Molesta wydała kultowy rapowy album „Skandal”. W jednym z numerów Włodi nawija nieśmiertelne – „ja wiedziałem, że tak będzie, wiedziałem, że tak będzie…”

Fraza wybrzmiewa mi bardzo podobnie do jednego z praw Murphy’ego, które mówi, że „jeśli coś może pójść źle, to pójdzie źle.”

No więc, po tym przydługim pseudofilozoficznym, lekko sentymentalnym wstępie – do meritum. Robiłem dzisiaj dwusetki, a jak dwusetki to ostatnimi czasy mogę mieć pewność, że mój plan na ten trening rozjedzie się z realizacją.

W głowie już dwa tygodnie temu wymyśliłem sobie, że pobiegam od 15 do 20 x 200m po 40 s (+/- 2s). Spokojne, pobudzające przebieżki, żeby odmulić nogi po wielomiesięcznym treningu maratońskim i jednocześnie przetarcie przed sobotnią „piątką”. Takie były założenia.

Tymczasem już pierwsza przebieżka w 35s i to jeszcze nie byłoby źle, ale gdzieś od 5-tej zaczęło się stopniowe przyśpieszanie, żeby całą transakcję sfinalizować dziesiątym przelewem na sumę 29,2 s.

Ostatecznie wyszło 10 x 200m p. 80s w truchcie:

1. 35,2 2. 35.9 3. 35.1 4. 35.5 5. 34.5 6. 34.3 7. 33.6 8. 32.8 9. 32.2 10. 29.2

Plusy? Szybko wracałem do równowagi po każdym powtórzeniu, nawet po ostatnim. Widać, że tlenowo jest postęp.

Minusy? Takie prędkości są mi raczej do niczego niepotrzebne, poza tym, żeby chwilowo poczuć się „szybszym” niż jestem. Totalnie nie byłem przygotowany siłowo do tego typu szybkości.

No, dobra, koniec tego stękania. W sobotę City Trail, który mam zamiar w końcu pójść na maksa, zobaczymy co się z tego urodzi.

Bajo!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: